Choď na obsah Choď na menu
 


Aj priaznivci KDS (V. Palka, F. Mikloška) volia v eurovoľbách KDH

3. 6. 2009

Žiaľ, spojenie KDS s OKS, ktorej predstavitelia aj ich čestný predseda podporujú potraty sa neosvedčilo ani z tzv. pragmatického hľadiska. Podľa výsledkov Focusu by získali len 0,5% hlasov. Na rozdiel od prezidentských volieb, kedy kandidáta konzervatívnych demokratov podporila jasná väčšina kňazov, 33 organizácií združených vo Fóre života, dnes je tomu naopak. Spomínaní podporujú KDH. Dokonca predseda KBS a spišský biskup túto podporu vyslovil aj v pastierskom liste. Pritom preferencie KDH sú oproti r. 2004, kedy získali 16,19 % a tri mandáty veľmi nízke - 6,1 %., za čo im prináleží jediný mandát.

 

1. Ak by si sa predsa rozhodol-la voliť koalíciu KDS - OKS, je možné, že by to, aj s tisíckami iných podobne zmýšľajúcich nespôsobilo vo výsledkoch nič.

 

2. Keďže KDH je len tesne nad hranicou zvoliteľnosti (5%), oveľa pravdepodobnejšie je, že by si spôsobil-a, že by sa do europarlamentu nedostalo ani KDH a ani Vladimír Palko z KDS.

 

3. Je viac než vylúčené, aby sa viac ako dve tretiny voličov KDH preskupilo ku KDS - OKS. A táto koalícia nemá inak skadiaľ voličov zobrať.

 

4. Keby však matematici V. Palko a F. Mikloško, ktorí podľa všetkého odmietli ísť do volieb v koalícii s KDH (A mohol mať jeden z nich veľkú šancu, že ho priaznivci "prekrúžkujú" na zvoliteľné miesto) uznali túto jednoduchú matematiku, nehazardovali by s takmer 10 tisíc kresťanskými hlasmi, doporučili by aj oni svojim priaznivcom voliť KDH, pridal by sa aj Ivan Simko, KDH by malo šancu aj na dva mandáty. Muselo by sa aspoň priblížiť volebným ziskom ku SMK (11,9%)

 

Zhrnute: Dať hlas pre koalíciu KDS – OKS znamená nielen to, ze tento hlas sa stratí. Znamena len veľmi malú až zanedbateľnú šancu nepatrného zisku (vzajomnú zámenu kresťanských politikov) oproti oveľa väčšej pravdepodobnosti, že ani KDS – OKS a ani KDH takto nezíska jediný mandát. Oproti tomu dať hlas pre KDH + modlit sa, aby o to poprosili svojich priaznivcov  aj V. Palko, F. Mikloško, I. Šimko znamená prakticky neohrozený mandát, nezanedbateľnú šancu na dva mandáty – a keby náznak ochoty opätovného zjednotenia kresťanov (I. Šimku podporujú aj bratia evanjelici) stihli oceniť aj voliči, aj predstavitelia viacerých cirkví, mohli by byť aj tri kreslá.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

MORATÓRIUM

(Administrátor, 4. 6. 2009 11:45)

Od dnes, 7:00 do soboty 22:00 platí volebné moratórium. Preto prosím, aby sa v prípadných komentároch neobjavil náznak kampane za alebo proti niektorej politickej strane. V prípade, že sa vyskytne, bude taký komentár vymazaný, ale ak bude inak slušný, sám ho vložím v mene autora naspäť po uplynutí moratória.

Súhlas so zverejnením

(Administrátor, 4. 6. 2009 11:40)

Pred chvíľou som dostal súhlas so zverejním e-mailu, tak len dodávam, že ten matematik, bloger je Marek Šefčík. Žiaľ, tento redakčný systém neumožňuje editovať komentáre, dajú sa len vymazať, preto to riešim takto.

Hrozné zatemnenie mysle

(Karol Nagy, karolnagy7@gmail.com, 3. 6. 2009 22:50)

Vraj KDH iste dostane nejake kreslá. Je jasnovidka. Pritom sama len lanári v košiari KDH a aj potvrdzuje, že podľa nej mnohé kádeháčky budu voliť galantneho Palka. Aj keď je to možno len jej zbožné želanie, sama sa tým priznáva, že si praje, aby sa prepadlo čo najviac hlasov od KDH a tým aj jediný mandát, ktorý by minimálne malo KDH získať.

Sancta simplicita alebo zlovoľný zámer?

Jana Tutková reagovala:

(Administrator, 3. 6. 2009 22:45)

"om si ista, ze KDH dostane nejake kresla. Vlado Palko, ktory je potrebny v EP ako sol, je vsak znevyhodneny dlhorocnou znackou KDH. Preto ho treba podporit, aby prolife hlasy neprepadli... Vcera som stretla KDHakov v Kosiciach, ktori mi potvrdili, ze vela KDHacok v KE bude volit Vlada Palka... je rozvazny a galantny. Vie byt mily..."

Re: matematika, blogera

(Karol Nagy, karolnagy7@gmail.com, 3. 6. 2009 21:30)

Keby si si lepšie prečítal, čo píšem, tak by si videl, že podporu potratov spájam s OKS a nie s KDS. Pro - choice postoje zastávajä v OKS: Fedor Gál, čestný predseda, Peter Zajac, predseda, Peter Tatár, podpredseda, František Šebej, podpredseda, ... Stačí, alebo mám pokračovať?

Ako matematik by si mal pochopiť, že tu nejde o nejakú prázdnu teóriu, že tie čísla sú viac než dostatočne jasné. Na skutočných výsledkoch Ti to ukážem úplne jasne. Verím, že KDH zostane nad latkou 5 %, a obávam sa, že KDS - OKS 1 % neprekročí. Potom Ti budem môcť ukázať úplne jasne, koľko sto, príp. tisíc hlasov mohlo KDH stratiť - a neprejsť do parlamentu.

Reakcia matematika, blogera

(Administrátor, 3. 6. 2009 21:28)

Matematik, bloger napísal:

"podporuju potraty? miklosko s palkom? to je odkial?

osobne sa odmietam riadit podla nejakych preferencii a co mi hovori svedomie, to spravim... teorie o prepadavani hlasov su tiez mne proti srsti. presne takouto taktikou vyhrava smer. maju preferencie, tak ich ludia volia..."

Reakcia syna kandidáta za KDS

(Administrátor, 3. 6. 2009 19:07)

V e-maili nám známy bloger na SME napísal:

"Priaznivci KDS volia v eurovolbách KDS. Za svoj prepad a odchod intelektuálnej elity si KDH môže samo, a čím skôr sa táto morálne a intelektuálne pokleslá strana stratí zo slovenskej politickej scény, tým lepšie. Je smutné, že KDH takto dopadlo, ale nemožno voliť zbabelcov, pokrytcov či hlupákov len preto, aby strana s označením kresťanská dostala viac mandátov."

Opýtal som sa ho, či môžem uviesť jeho meno. Neodpovedal, takže ho neuvádzam. Ale o charaktere istej časti voličov jeho slová vypovedajú. Usvedčujú sa sami.

A na racionáílne argumenty reagovať nevedia...

Najviac komentárov

(Karol Nagy, karolnagy7@gmail.com, 3. 6. 2009 9:15)

a najvytrvalejšia diskusia k téme KDS vs. KDH je zatiaľ na blogu profesora Dudu - http://duda.kapitula.sk/2009/05/mojim-kandidatom-do-europskeho-parlamentu-je-vladimir-palko/#comment-583 .

Monitor článkov o eurovoľbách: http://www.volby.estranky.sk/clanky/monitoring/monitor