Choď na obsah Choď na menu
 


Čo sa to stalo v štáte spišskom?

4. 6. 2009

Nie, nebudem sa tu zaoberať osobitosťou Spišského biskupstva, ktorého kňazi, aj biskupi sa dokážu vysloviť aj k voľbám. Možno sa tejto témy ujmú iní a určite to urobia zaujímavešjšie než by som to napísal ja.

Spomeniem len zvláštny a násilný koniec diskusie k článku profesora Dudu „Mojím kandidátom do Európskeho parlamentu je Vladimír Palko

Akýsi anonym (Väčšina ich tam účinkuje anonymne) tam včera, 3. júna večer sproste urazil autora článku, za ním, pokiaľ som to sledoval tam už len kýsi Radoslav vyzval profesora Dudu, aby to vymazal. Keď som tam neskôr boli už vymazané najmenej tri príspevky. Vrátane môjho, ktorý však nikoho neuráža. A celá diskusia je uzavretá. Iste v súvislosti s moratóriom, ktoré však začína až 4. júna o siedmej ráno.

Teraz je tam tam záverečný príspevok:

 

Lukáš (03/06/2009 o 18:39):

Prečo voliť Palka? Výborné dôvody dáva komentár v Pravde:

“Katolíci si tiež môžu vyjasniť svoju scénu. KDH má preferencie nie veľmi nad 5 percent a vzhľadom na skladbu voličov (vysoký podiel starých ľudí) budú mať čoskoro vážny problém. Palkova KDS sa ani nemusí dostať do Európskeho parlamentu, lenže ak stiahne KDH pod alebo tesne k 5 percentám, bude sa musieť toto hnutie vážne zamyslieť nad hrozbou úplného vymazania kresťanskej politickej reprezentácie zo slovenskej politiky a podniknúť vážne kroky na spoluprácu, či dokonca inkorporovanie palkovcov späť. Čo môže mať pre túto skupinu nečakaný prínos – noty tejto spolupráce budú totiž určovať oni. Už v tejto pozícii sú, išli tam dobrovoľne a nemajú čo stratiť. Paradoxne, takto môžu dosiahnuť viac ako za svojho “starého” pôsobenia v KDH.”

Je to jasné! Voľme Palka a pomôžeme kresťanskej demokracii!!!“

 

Pánovi Dudovi sa asi zapáčila tá posledná veta. Škoda, že nedomyslel nezmysel, ktorý je v príspevku obsiahnutý. Lukáš vlastne volá: „Pomôžme stiahnuť KDH k piatim percentám alebo pod ne. Vôbec si pritom neuvedomuje, že na 95 % by sa ani potopenie KDH nestalo bránou pre pána Palka do europarlamentu. Ja som mu odpovedal príspevkom, ktorý potom pán profesor vymazal:

 

Karol Nagy (3/06/2009 o 19:22):

Lukáš, nepochopil si? Pravda píše:

“Palkova KDS sa ani nemusí dostať do Európskeho parlamentu, lenže ak stiahne KDH pod alebo tesne k 5 percentám,..”

Už si neviem inak vysvetliť chovanie sa matematikov Doc. V. Palka a RNDr. F. Mikloška, než, že sa pokúšajú zunbami - nechtami, ako píše Pravda stiahnuť KDH pod tých 5 pecent!!!

Aj Ty to chceš, LUkáš?

 

Tento príspevok pán Duda vymazal. Dúfajme, že len omylom – a urýchlene ho vráti na miesto

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

kdh sklamalo

(jóžika, 6. 6. 2009 18:51)

kdh nepodporilo prezidentského kandidáta mikloška, napriek tomu, že pre veľa urobil pre kdh ...
.
tak nevyplákavaj ...