Choď na obsah Choď na menu
 


Niektorí stúpenci KDS sa pokúšajú aj podvodom pripraviť KDH o jediný mandát!

6. 6. 2009

Pritom vedia, že im to sotva môže pomôcť! Jediné výsledky prieskumu verejnej mienky renomovanou agentúrou boli uverejnené 28. mája. V nich, podľa Focusu vyjadrilo podporu KDH 6,1 % voličov rozhodnutých ísť voliť, kým pre KDS - OK len 0,5 %. V týchto voľbách je latka pre vstup do parlamentu, rovnako ako pre voľby do NR SR zisk najmenej 5 %. Znamená to, že KDH by získalo jediné kreslo, KDS - OKS samozrejme žiadne. Lenže KDS - OKS sa zúfalo snaží o preskupenie voličstva z KDH na KDS - OKS (čestný predseda OKS Fedor Gál je za potraty, rovnako aj výkonný predseda OKS Peter Zajac, ďalej: podpredseda OkS Peter Tatár tiež súhlasí s potratovým zákonom, rovnako ako aj ďaľší podpredseda OKS František ŠEbej! Tak aj hlasovali, vždy keď sa jednalo o túto zásadnú otázku). Najviac asi Jana Tutková, ktorá včera posielala už štvrtý e-mail, asi všetkým, ktorí niekedy podporili Centrum pre bioetickú reformu proti potratom. Včera nám vypisovala také nezmysly, akože stretla v Košiciach veľa KDHákov a najmä KDHáčky, ktoré budú voliť pána Palka, lebo je veľmi "milý a galantný." Nikto neráta s vyššou účasťou, preto je jasné, že 6,1 + 0,5 sa nijako nedá rozdeliť tak, aby sa do parlamentu dostalo aj KDH, aj KDS aspon s jednym mandatom. Akékolvek, aj pomerne malé preskupenie voličov znamená, že sa do parlamentu nedostane ani KDH ani KDS. Je na 98 % nepravdepodobné, aby sa viac ako dve tretiny voličov presunulo z KDH do KDS, kedy by sme mali v EP ako zástupcu Vladimíra Palka (Proti tomu by som osobne nič nemal, má napríklad dobré kontakty aj s francúzskym prezidentom, ale hlavne s poprednými európskymi kresťanmi, rozhodne ho považujem za veľmi schopného kresťanského politika, preto ho volím aj v simulovaných "voľbách pravdy" na prvom mieste - http://www.volby.estranky.sk/clanky/prve-verejne-volby---z-kandidatov-do-ep-2009/prve-verejne ). Lenže pre nejakú 2 % - nú pravdepodobnosť len minimálneho prospechu, aj to len v očiach tých, ktorí považujú V. Palka za vhodnejšieho než kohokoľvek z KDH riskovať, že sa do parlamentu nedostane žiadny Slovák - kresťan je viac než nerozumné (Edit Bauer, Maďarka je líderkou SMK - MKP je tiež kresťanka)!

 

Martin Komár, zakladateľ skupiny Volím Vladimíra Palka, v ktorej je aj pán Palko osobne mi včera v noci dve hodiny vypisoval aj také veci, že "radšej nech nie je v europarlamente ani Záborská a ani Palko než by tam mala byť Záborská alebo Fronc, a Palko zostal mimo." TÝM UŽ PREKROČIL VŠETKY MEDZE! Martin Komár mi to písal v tej súvislosti, keď som mu vytkol, že vypustil džina z fľaše, keď pustil všetkým členom skupiny na podporu V. Palka výsledky údajného Ficom utajovaného štátneho prieskumu, podľa ktorého už KDS - OKS údajne už má 4,8 % preferencií, kým KDH kleslo na 4, 3 %.

 

Ten výmysel vypustil niekto pôvodne pod nickom Lucia Gajdosova, lavicova liberalka, zelena, Kosice. Falsuje najma vysledky Strany zeleneych, SaS, KDS - OKS (v ich prospech), KDH, SMK (v ich neprospech). Poslala to do skupin na Facebooku, ktore maju dohromady 244 443 členov (Pri volebnej ucasti 15 % by KDH mohlo dostat 36 600 hlasov. Ale už strata 6 600 hlasov by mohla uzavriet vstup do EP. Hlasy, ktoré by niektorí z doterajších voličov dali pre KDS - OKS nielen prepadnú a môžu chýbať KDH, ale sa aj rozdelia medzi víťazné strany, teda najväčšia časť takéhoto hlasu bývalého voliča KDH pripadne Smer-u - SD :-(

Karol Nagy

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Dokončenie chatu s M.

(Karol Nagy, karolnagy7@gmail.com, 22. 12. 2009 8:54)

23:43Karol
To berieš od Jana Dudu? Nevsimol som si na jeho blogu Tvoj prispevok. Mas ho tam?
23:43Martin
nie
23:44Karol
A vieš kto je na čele OKS?
23:44Martin
naco na to reagovat
viem
OKS som volil
v poslednych volbach
23:44Karol
Cital si ten Clanok Dudu? Možno na stranke KDS, ale neviem, ci je tam cely.
23:44Martin
nie cital som ho na pravde
pravda.sk
23:44Karol
OKS:
cestny predseda Fedor Gal, potratar
predseda:
Peter Zajac, potratar
podpredseda: MUDR. Peter Tatar, potratar
podpredseda František Šebej, potratar, ...
Mam pokračovať?
23:46Martin
nemusis
Radicova potratar
cele KDH za radicovu
23:46Karol
Iste, Ondrej Dostal je proti potratom, ale jeden z mala.
23:46Martin
no vidis
23:47Karol
Dnes mi hovorila veduca sekretariatu Hrusovskeho: "My všetci, čo sme tu, sme volili Ferka Mikloška."
Teda, som presvedčeny, že aj P. Hrušovsky s rodinou.
A ked som bol na mitingu KDH v BB, tak aj ini tak naznacovali.
Samozrejme,čo spravili s tou verejnou podporou Radičovej sa zabudnuť neda.
23:48Martin
no Fero ziskal 100 000 hlasov
23:49Karol
Ved samzorejme, že kadehaci volili Fera. A kazdy vo vedeni to vedel.
23:49Martin
idem spat
23:49Karol
Takze oni, este ani teraz nemaju ani slovko na webe o tom, ze boli prezidentske volby.
23:49Martin
bru
23:50Karol
Ine volby , vela rokov dozadu maju... Dobru noc.
23:52Martin je offline.

Chat s Martinom Komárom

(Karol Nagy, karolnagy7@gmail.com, 22. 12. 2009 8:53)

Martin, namiesto toho, aby si sa spoliehal na krátku pamäť ľudí, tu vypisuješ? Tu je presný prepis chatu, ktorý sme mali 5. júna t. r.:

"Karol
Ondrej Dostal si tiež myslí, že sa sice daju utajiť výsledky, ale neda sa utajiť, či sa taký priekum konal alebo nie.
On o tom vedel od Chrena.
To mohol myslieť toho z Hayekovej nadácie?
23:17Martin
ano
23:17Karol
Tomu si to tiež poslal?
23:17Martin
nie
23:18Karol
Všetkym clenom skupiny Volit V. Palka?
Aj iným, v iných skupinach, mimo Facebooku?
No, asi si vypustil poriadneho džina :-)
23:20Martin
asi
hovorim poskodit to neposkodi
ale pomoct moze
23:22Karol
A co ked dopadnu volby tak, že KDH klesne na 4% a KDS - OKS stupne z 0,5 % na 3 % ???
23:28Martin
neviem
potom sa bude treba zamyslieet nad tym co robi KDH
a ukaze sa ze KDH je mrtve ako som povedal
23:37Karol
Nad KDH, lepsie piovedane najma nad radovymi clenmi sa bude treba zamyslat vzdy.
23:37Martin
nad radovymi clenmi?
nad Figelom Froncom Hrusovskym nie?
23:38Karol
Ale, ci bude mat a aky bude mat V. Palko a F. Miklosko este kredit, ak by dopadli volby tak nejak, ako som uviedol:
Za pomoci podvodu stiahnut dole KDH, potopist pod hladinu 5 % a sami nezisakt jediny mandat pre kresatna :-(
Osobne by som ratal s Figelom, Hrusovsky pojde do politickeho dochodku, a Fronc moze robit veduceho odboru na ministerstve školstva.
23:39Martin
radsej ziadny ako falosny
23:40Karol
To hovoriš dost drsno,
to si nedovolila ani Janka Tutkova.
A farar A. Solciansky mi pisal, ale na tu istu moju otazku radsej neodpovedal vobec.
Prepac, musim na dve minuty odbehnut.
23:41Martin
ja nemam problem odpovedat
Fronc? Zaborska?
Fronc ktory olutoval odchod z kolaicie koli vyhrade vo svedomi?
Zaborska, ktora blahozela lezbe k sobasu?
toto su krestansky kandidati,
?
ako hovorim radsej ziadny ako falosny"

neuveritelne

(Martin Komár, 22. 12. 2009 1:28)

"radšej nech nie je v europarlamente ani Záborská a ani Palko než by tam mala byť Záborská alebo Fronc, a Palko zostal mimo."
toto som ja Martin Komár nikdy nepvedal tak prosim nevymyslajte si mily Karol ...

Martin Komár kandiduje

(Karol Nagy, 6. 10. 2009 2:21)

Spomínaný Martin Komár kandiduje do VÚC Prešov...

Rozhodol som sa.

(Juraj Švoňavec, 6. 6. 2009 21:49)

Tieto veci som si premyslel už dávno. A rozhodol som sa, že volím KDS aj keby to stálo KDH miesto v parlamente.

Čo to tu píšeš za nezmysly, Karol?

(Tibor Takáč, 6. 6. 2009 15:37)

Ešte šťastie, že tento Tvoj blog skoro nikto nečíta.
Treba voliť vždy slobodne, nie matematicky. Ctiť si hodnoty, nie pragmaticky iba percentá. Treba voliť podľa svojho presvedčenia a svedomia, nie podľa aktuálnych preferencií. Ja som tak volil v slobodných voľbách vždy a ináč už nebudem. A nikdy som toho neľutoval.

Anaxios, áno, súhlasím,

(Karol Nagy, 6. 6. 2009 14:01)

podľa môjho názoru, bolo "psou" povinnosťou oboch strán, ísť do týchto volieb v koalícii KDH - KDS. A bol by nielen pokoj, ale aj šanca na zlepšenie vzťahov medzi jednotlivým stúpencami. Veď v takejto predvolebnej koalícii nemusela ani jedna strana absolútne v ničom ustúpiť. A koalícii akéhokoľvek počtu strán v týchto voľbách, oproti iným stačí získať tiež len 5% hlasov, spolu... a vôbec nemusel byť problém v rozdelení si miest na kandidátke. Určite, keby len o to išlo, stačilo by KDH aj 7 z 13 miest. veď reálne mohli, na takejto spoločnej kandidátke očakávať najviac 3 mandáty. A aj ak by boli ochotní nechať pre KDS len dve miesta, aj tak by mala KDS možnosť nad KDH bratsky vyhrať, ak by jej obidvoch kandidátov voliči prekrúžkovali.

Ahaho, kresťania!

(anaxios@azet.sk , 6. 6. 2009 10:48)

Viete čo dobabre celú Európu? Naša kresťanská nejednotnosť. Ježiš povedal: Aby všetci jedno boli. To sa už nemohli dve jediné kresťanské strany na Slovensku KDH a KDS aspoň pre túto chvíľu spojiť a ťahať za jeden povraz? Čo urobili? Nič len zmiatli ľudí. A potom sa nečudujme, že ľudia-kresťania budú voliť nekresťanské strany, lebo toho všetkého už majú dosť a sú totálne zmätení. Kadehaci nadávajú na kadesakov a naopak, nie žeby sa spojili, ale sa rozdeľujú. A kde je rozdelenie, tam Boh nie je, tam je diabol. Diabol chce deliť a štvať proti sebe, a my "kresťania" mu to pekne dovoľujeme.
Ja som kresťan, ale voliť nepôjdem, lebo som zmätený, neviem koho a už mám pokrk tých všetkých predvolebných sľubov a SKUTEK UTEK. Keď boli KDH pri moci, čo urobili z tých predvolebných sľubov? Kde sú tie meterské príspevky na úrovni aspoň minimálnej mzdy? A ako podporovali viacdetné rodiny? A ďalej iných prázdnych sľubov.
Takže toľko.
Kresťanskí politici, zobuďte sa! Otvorte konečne oči! Lebo takýmto spôsobom sa do EP nedostanete. A Drak liberalizmu, materializmu a sekularizmu nás zožerie!

Eurovolby

(Ľudka, 6. 6. 2009 10:19)

Je zjavne ze pri nizskej ucasti volieb do europskeho parlamentu, ma vacsiu sancu KDH ako KDS, som spokojna s pracou p.Zaborksej, tak ju budem volit, a kedze chcem podporit zeny, budem volit aj p.Ocilkovu.
KDS nech sa teraz zacne dostavat do podvedomia ludi, aby sa do parlamentu dostali na buduci rok, inac len vezmu hlasy KDH!

krestan-Slovak a ine

(anonym, 6. 6. 2009 8:47)

1. Karolko, pani Bauer hoci sa povazuje za krestanku, hlasuje o moralnych veciach nekrestansky.
2. takeho gina z flase pustil aj Sulik osobne, ked rozposielal preferencie svojim sympatizantom. co na tom, ze sympatizanti KDS usiluju o hlasy pre KDS?
3. KDS sa lisi svojim programom od KDH a je legitimne, ze ludia volia ich program a nie slogany KDH.
4. je az trapne, ako posudzujete Tutkovu, mne od nej prisiel len jeden email, neviem, co mate v inboxe nastavene vy. reagovala len na vas email, co povazujem vobec za nehodne reagovania. ale tak chcel len zdoraznit, ze je to aj naopak, KDH ludia budu volit KDS, lebo su presvedceni o Palkovi a jeho programovych tezach.