Choď na obsah Choď na menu
 


Podpredseda OKS Tibor Takáč by volil Mikloška!

12. 3. 2009

Ing. Tibor Takáč z Rožňavy sa vyslovil v ankete na portáli vysokoškolákov a absolventov Unister v prospech prezidentského kandidáta Fera Mikloška. Keďže poznám trochu jeho situáciu,* pýtal som sa ho telefonicky, ako to môžeme interpretovať. Reagoval: „Nenapísal som, že „budem voliť Mikloška za prezidenta,“ ale len som odpovedal na otázku, že „keby sa konali voľby zajtra,“ volil by som Mikloška.“ A keďže zajtra je trinásteho a hovorí sa, že trinásť, Pán Boh pri nás, dal by teda Mikloškovi svoj hlas. Okrem toho mi prezradil, že býva videný aj ako sa v predvolebnej kampani stretáva s Mikloškovym straníckym a poslaneckým kolegom Bauerom, aj pri rozširovaní plagátov za Mikloška. Veď, kto by mu mohol brániť robiť takú malú službu pre hodnoty, ktoré Fero Mikloško stelesňuje? A pokiaľ ide o jeho viazanosť dohodou s Ivetou Radičovou, pre druhé kolo volieb ho neviaže. Ich dohoda platí len pre prvé kolo. V druhom kole, ak postúpi František Mikloško aj Iveta Radičová bude môcť a nielen sám z OKS podporovať Mikloška verejne a oficiálne.

Tibor je v svojom okolí aj známym humoristom. V Rožňavských novinách mal aj rubriku „Šľak ma ide trafiť.“ V týchto voľbách však nie je osamotený medzi tými, ktorí majú problém. Ľahké to nemajú ani kandidáti, z ktorých si robia srandu hackeri. A ani iní politici, najmä KDH. Napríklad pán Hrušovský, predseda KDH mi napísal, že „Škoda, že sa všetci takto aktívne nezapojili do jeho (Mikloškovej – pozn. –kn) kampane v minulých prezidentských voľbách, keď kandidoval na prezidenta za KDH,“ ale nenapísal mi, či má alebo nemá problém vysvetľovať členom KDH, prečo majú zrazu podporovať kandidátku, ktorá podporuje potraty. A ťažké to majú aj humoristi.

(kn)

*Členovia Občianskej konzervatívnej strany sú viazaní oficiálnou podporou Ivety Radičovej. Keď túto podporu OKS deklarovala, kandidatúru Mikloška konzervatívni demokrati ešte neohlásili. Keby s touto kandidatúrou prišli skôr, mohli mať aj oficiálnu podporu širšiu.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.